Gelişmiş Polyurea Su Yalıtım ve Kaplama Sistemleri

Polyurea kaplama teknolojisi, su yalıtımı ve koruyucu kaplama uygulamalarında kullanılan geleneksel olanlardan daha yeni ve gelişmiş bir sistem oluşturmaktadır.

Ancak bu yeni bir teknoloji değil. Aslında, neredeyse otuz yıldır kullanılıyor ve kullanılıyor.

Teknoloji, bir izosiyanat bileşeninin amino  karışımı ile reaksiyonuna dayanmaktadır. İzosiyanat aromatik veya alifatik bileşimde olabilir. Bu reaksiyon hızlıdır, birkaç saniye içinde tamamlanmaya başlar, bu nedenle uzman bir uygulama ekibi tarafından özel karıştırma ve uygulama ekipmanı kullanılmasını gerektirir.

 

Tüm Polyurea bazlı ürünlerin önemli avantajları-özellikleri

 

 • Ultra hızlı kürleşme. Hizmete veya daha sonraki işlemlere dönüş, geleneksel kaplamalardan çok daha hızlı gerçekleşir. Jel süresine saniyeler içinde ulaşılır ve birkaç dakika sonra yaya trafiğine izin verilir, böylece tesis bir günden daha kısa sürede tekrar kullanılabilir hale gelir.
 • Etkileyici kimyasal direnç ve uzama, gerilme mukavemeti, yırtılma mukavemeti, aşınma direnci ve çatlak köprüleme yeteneği gibi olağanüstü mekanik özellikler . Ulaşılabilir fiziksel özellikler söz konusu olduğunda neredeyse hiçbir kaplama Polyurea ile karşılaştırılamaz.
 • Uygulama sırasında neme duyarsızlık. Polyurea hidrolitik olarak stabildir, bu nedenle bağıl nem veya artık nemin yapışma veya kaplama performansı üzerinde çok az etkisi vardır veya hiç etkisi yoktur. Sıcaklık değişimlerine karşı termal kararlılık. Hava değişiklikleri kaplama performansını veya yapışma
 • özelliklerini neredeyse hiç kaybetmez.
 • Solventsiz ,% 100 katı formülü içerir. Polyurea ürünleri çevre dostu olarak kabul edilir.
 • Özel iki bileşenli, yüksek basınçlı ve sıcaklık püskürtme makinesi ile hızlı uygulanır .
 • Sertleştikten sonra monolitik, eksiz membran. Polyurea membranlar, ağır mekanik veya kimyasal yüklere bile yüksek dirence sahiptir. Ayrıca bu membranlar buhar geçirgendir ve nem birikimini önler.
 • Dikey ve eğimli yüzeylere de uygulanabilir. Karmaşık mimari yapılar ve detaylar, sarkmadan hemen hemen istenilen her kalınlıkta kaplanabilir.
 • Tek geçişte nispeten sınırsız uygulama kalınlığı .
 • Çok çeşitli yüzeylere (beton, metaller, ahşap vb.) Yüksek nem ve aşırı sıcaklıklarda bile iyi yapışma .

Not
Tüm Polyurea membranlar UV radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır. Bu durumlarda, İzobedel PUR  gibi son kat olarak UV’ye dayanıklı bir koruyucu kaplama önerilir.

 

İZOBEDEL’İn Polyurea ürün yelpazesi

İZOBEDEL PUR 410

Aromatik, izosiyanat prepolimer ve bir amino reçine arasındaki reaksiyondan türetilen , iki bileşenli, sıcak püskürtme uygulanan, saf poliüre membran, yüksek dirençli % 100 saf poliüre. Ağır araç trafiğine ve yüksek kimyasal strese maruz zeminlerde koruyucu kaplama olarak kullanım için idealdir.

    

 

 

 

UYGULAMA ALANLARI

 • Endüstriyel zeminlerde, otoparklarda, hafif ve ağır araç trafiğinde, oto tamir atölyelerinde, kamyon römorklarında, su depolarında ve sıhhi tesisat tesisatlarında, atık su ve biyolojik atık su arıtma tanklarında, çökeltme tanklarında, yüzme havuzlarında, akvaryumlarda, dinlenme alanlarında elastomerik koruyucu kaplama olarak zanaat işletmeleri, depolar vb.
 • Köprüler, tüneller, endüstriyel alanlar, düz çatılar, balkonlar ve teraslarda açıkta kalan su yalıtım membranı olarak.

İZOBEDEL PUR 

Aromatik, izosiyanat prepolimer ve amino reçine arasındaki reaksiyondan türetilen , iki bileşenli, sıcak püskürtme uygulanmış, saf poliüre membran, yüksek elastik % 100 saf poliüre. Titreşim veya yapısal hareketlere maruz kalan yüzeylerin su yalıtımı ve korunması için idealdir.

UYGULAMA ALANLARI

 • Düz çatılarda, balkonlarda ve teraslarda, metal çatılarda veya metal köprülerde, su depolarında, atık su ve biyolojik atık su arıtma tanklarında, çökeltme tanklarında, yüzme havuzlarında, akvaryumlarda vb. Açıkta olmayan su yalıtım tabakası olarak.
 • Endüstriyel zeminlerde, depolarda, rekreasyon alanlarında, zanaat işletmelerinde, otoparklarda ve trafik alanlarında, oto tamirhanelerinde, kamyon römorklarında vb. Elastomerik koruyucu kaplama olarak.
 • Çok düşük sıcaklıklara veya büyük sıcaklık değişikliklerine maruz kalan endüstriyel buzdolapları ve soğuk hava depoları alanlar için uygundur.
 • Poliüretan köpüğün su yalıtımı ve korunması için uygundur.
BİLGİLERİMİZHızlı İletişim
Yapı sektöründe teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor ve çok hızlı adapte oluyoruz.
YERLERİMİZBizi Nerede Bulabilirsiniz?
https://polyureaturkiye.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
TAKİPTE KALINİzobedel Sosyal Bağlantılar
Yapı projelerinde ki deneyimimiz ve sosyal sorumluk anlayışımız sektördeki yerimizi perçinliyor.
BİLGİLERİMİZHızlı İletişim
Yapı sektöründe teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor ve çok hızlı adapte oluyoruz.
YERLERİMİZBizi Nerede Bulabilirsiniz?
https://polyureaturkiye.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
TAKİPTE KALINİzobedel Sosyal Bağlantılar
Yapı projelerinde ki deneyimimiz ve sosyal sorumluk anlayışımız sektördeki yerimizi perçinliyor.